Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów gimnazjów z Poznania oraz powiatu poznańskiego na drugą konferencję z cyklu "Technologie mobilne w szkolnej praktyce”, która  odbędzie się 9 marca 2017r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Konferencję objął patronatem Wielkopolski Kurator Oświaty. Zapraszamy drużyny składające się z nauczyciela oraz 3 uczniów.

 Od 1 września 2014 roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do praktyki szkolnej iPada, najbardziej mobilnego i niezawodnego urządzenia – jako asystenta ucznia, wspomagającego jego edukację. Nasza praca ma charakter przemyślnego programu realizowanego jako innowacja pedagogiczna, zarejestrowana w Kuratorium Oświaty w Poznaniu pod nazwą TECHNOLOGIE MOBILNE W NAUCZANIU W XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁĄCACYM IM. KAZMIERZA WIELKIEGO W POZNANIU.

Po 2 latach pracy z iPadem chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami w praktycznym wykorzystywaniu technologii mobilnej w nauczaniu. Konferencje zaplanowaliśmy dla nauczycieli przede wszystkim gimnazjów z akcentem na edukację ponadgimnazjalną. Zatem nasza konferencja ma przede wszystkim charakter praktycznych warsztatów. W trakcie warsztatów uczniowie będą realizować prace podobne do tworzonych przez uczniów i nauczycieli w międzynarodowym programie ERASMUS +, we współpracy ze szkołami z Turcji, Włoch i Rumunii.

Przygotowaliśmy dla Państwa salę konferencyjna oraz 6 sal, w których odbywać się będą warsztaty. Wszystkie sale są wyposażone w projektory multimedialne współpracujące z Apple TV. Proponujemy przede wszystkim warsztaty poprowadzone przez nauczycieli naszego Liceum. Na warsztaty można przywieźć swego iPada, można też wypożyczyć go na miejscu. Jednym z elementów warsztatów będzie programowanie zapowiadane w zmieniającej się podstawie programowej w różnych typach szkół.

Zapisy na Konferencje odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce "Rejestracja" . Liczba miejsc ograniczona.

Z A P R A S Z A M Y !

 

organizator konferencji

/-/ Leszek  Bernaczyk