<meta http-equiv="refresh" content="0; URL=/?_fb_noscript=1" /> (6) XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu
Wyróżnione dla Ciebie
Przeciągnij link/zdjęcia/film tutajUpuść linkUpuść zdjęcie/filmUpuść zdjęcia
Filmy
Jaka to melodia wg zeszłorocznej 2C :) Szybko poszło :)
1 tys.
3
W żłobie leży - Katarzyna Szpak
92
6
Popisy wokalne zeszłorocznej 1B :)
69
2
Nadchodzące wydarzenia
KWI20
czw. 17:00XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu · Poznań, Województwo wielkopolskie
Agnieszka weźmie udział
Posty

Zapraszamy gimnazjalistów wraz z rodzicami na prezentację przyszłorocznych profili klas.

Lubię to!
Komentarze
Komentarze

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Civitavecchia.

W dniach od 13-19 marca nauczyciele naszej szkoły uczestniczą w spotkaniu koordynatorów projektu Erasmus+.

Lubię to!
Komentarze
Komentarze
Posty

Dziś klasa 2a poznawała tajemnice archiwów IPN.
Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstawały teczki tajnych współpracowników i jak werbowani byli potencjalni współpracownicy.
Ponadto pokazano nam w jaki sposób zorganizowane jest archiwum poznańskiego IPN.

Lubię to!
Komentarze
Komentarze

8 marca w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet. Zorganizowaniem uroczystości zajął się samorząd uczniowski, w osobie: Nicole Wojska oraz Ludmiła Ryfa. Prowadzącymi byli: Filip Kwiatkowski oraz Mateusz Żyto. W programie uroczystości były takie konkurencje jak: poezja recytowana, poezja filmowa, makijaż, dmuchanie balonów, stylowy ubiór, pytanie - odpowiedź. Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy duuużo miłości :-))

Lubię to!
Komentarze
Komentarze

Oto krótka filmowa relacja z wczorajszych warsztatów Konferencja Erasmus+ Technologie mobilne w edukacji :-)
Dziękujemy za udział wszystkim gimnazjalistom oraz ich opiekunom!
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za godne reprezentowanie Czternastki, a klasom 2bc i 3b za pomoc w obsłudze naszych gości! Brawo Wy! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=MGY_f2_gwh4&feature=youtu.be

SPRAWOZDANIE
Z FINAŁU V EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
„ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII”

2 marca 2017 odbył się w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu finał VI edycji konkursu „Odnawialne Źródła Energii” dla szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

...

Organizatorem konkursu jest zespół przyrodniczy XIV LO w Poznaniu w składzie: Anna Arndt, Aleksandra Niewiadomska oraz Elżbieta Nowak oraz Karina Kania – szkolny pedagog. Patronatami konkursu są: Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Celem konkursu jest propagowanie ekologii wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań w zakresie nauk fizyczno-przyrodniczych, kształtowanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za środowisko, pogłębienie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i ich znaczeniu w dalszym rozwoju naszej cywilizacji, kształtowanie postaw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji udział wzięło 15 gimnazjów z całego województwa, z czego 14 uczestniczyło w finale. Są to: Gimnazjum z Dolska, Jaraczewa, Stęszewa, Strykowa, Zalasewa, Zbąszynia, Kobylej Góry, Witaszyc, Koźminka oraz Gimnazja nr: 3, 41, 43, 53 i 60 i Dwujęzyczne im. Karola Marcinkowskiego z Poznania. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: I msc. Krystian Błajek z Gimnazjum w Zalasewie, II msc. Julia Szmil z Dwujęzycznego Gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz III msc. Jakub Banachowicz z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu nagrody wręczała Pani Magda Żelichowska, reprezentująca w-ce prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Pan Marka Baumgarta, jako że Fundusz, oprócz patronatu, jest także sponsorem nagród. Jednakże w tym roku głównym sponsorem wspaniałych nagród głównych w postaci zestawów do montażu różnych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu jest Rada Osiedla Rataje. Mamy nadzieję, że propagowana przez konkurs tematyka znajdzie jeszcze większe zainteresowanie wśród młodzieży naszego województwa w kolejnych edycjach konkursu.


Anna Arndt, nauczyciel geografii w XIV LO w Poznaniu

Zobacz więcej
Lubię to!
Komentarze
Komentarze

23 lutego 2017 r. odbył się w XI LO w Poznaniu mecz fazy grupowej piłki siatkowej dziewcząt, w ramach Szkolnej Ligi Sportowej. Mimo ogromnego zaangażowania, ekipa z XIV LO uległa gospodarzowi 3:2. Nasza drużyna zachowała jednak realną szansę awansu do następnego etapu rozgrywek.
​​Reprezentantki XIV LO: Kinga Grzebyta, Paulina Braszak, Marta Rymelska, Marta Braun, Dagmara Figurowska i Martyna Wojtera: opiekun – Michał Grabarek.

1 marca 2017 r. odbył się w XIV LO w Poznaniu os...tatni mecz fazy grupowej piłki siatkowej dziewcząt, w ramach Szkolnej Ligi Sportowej.
Nasza reprezentacja pokonała Zespół Szkół Gastronomicznych 3:1 i z dorobkiem 10 pkt. awansowała z drugiego miejsca w grupie „D” do następnego etapu rozgrywek, ustępując tylko reprezentacji I LO w Poznaniu.
​​Reprezentantki XIV LO: Kinga Grzebyta, Aleksandra Joachimiak, Paulina Braszak, Marta Rymelska, Dagmara Figurowska i Martyna Wojtera, Hanna Michalska, Aleksandra Dudka: opiekun – Michał Grabarek.

Zobacz więcej
Lubię to!
Komentarze
Komentarze
Zuza Ostryk Kinga ja się pytam czemu nie powiedziałaś że jesteś kapitanem? Normalnie smutek 😔 Jakieś rady bym ci przekazała

27 lutego uczniowie klas trzecich spotkali się z Drużyną Szpiku. Koordynatorzy projektu "Podziel się życiem" Maria Homan i Staszek Furmaniak przybliżyli nam ideę dawstwa szpiku. Gościem specjalnym był, Dawca Szpiku, Szymon Ziółkowski, złoty medalista olimpijski z Sydney, poseł na Sejm RP.
Spotkanie poprzedziło naszą coroczną akcję " Okaż serce - oddaj krew", która odbędzie się 6 marca. Dziękujemy i serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie użytkownika XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.
Zdjęcie użytkownika XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.
Zdjęcie użytkownika XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.
Zdjęcie użytkownika XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.
Lubię to!
Komentarze
Komentarze

V Edycja XLPL EKIDEN
Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w organizowaniu imprez sportowych oraz ofiarować swój wolny czas dla innych, to zachęcamy do pracy w wolontariacie, w wielkiej imprezie biegowej, jaką jest sztafeta maratońska XLPL EKIDEN. Uczniowie naszej szkoły w ubiegłych latach udowodnili że są zgraną, pracowitą i otwarta na wezwania grupą młodych ludzi. Podziękowania jakie zgotowali im organizatorzy i zawodnicy są tego dowodem - otwórz link https://youtu.be/fs7t7nC94Jg
Impreza biegowa XLPL EKIDEN odbędzie się 28 maja 2017 roku, wokół Jeziora Maltańskiego, od wczesnych godzin rannych do popołudniowych. Należy dodać, że podczas pracy wolontariuszy, rywalizować ze sobą będą dwa zespoły XIV Liceum, tj. Zespół Nauczycieli oraz Zespół Uczniów.
Osoby chętne do współpracy proszone są o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego.

Zdjęcie użytkownika XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu.
Lubię to!
Komentarze
Komentarze
Szkoła w: Poznań
Posty gości
Załącz zdjęcie lub film
    Zamknij wyskakujące okno i wróć.