Drużynowe Biegi Przełajowe.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Poznaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zorganizował sztafetowe biegi przełajowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kategorii chłopców, na dystansie 10 razy 1000 m z 18 innymi szkołami oraz w kategorii dziewcząt 10 razy 800 m z 12 innymi szkołami.

Skład reprezentacji chłopców:
Daniel Sarnowski, Jakub Domagalski, Paweł Michalski, Kacper Bartkowiak, Jakub Kowalski, Łukasz Skitek, Dominik Bomski, Mateusz Żyto, Paweł Michałowski, Mateusz Bączyk.

Skład reprezentacji dziewcząt:
Marta Rymelska, Magdalena Ratajczyk, Inez Mikołajczak, Karolina Harmazij, Marianna Klecz, Agata Nowak, Magdalena Prajs, Weronika Kwiatkowska, Dominika Staszak, Wiktoria Stasińska.

8d11ecc7-acd1-46c8-a2d0-724671b5c111

Więcej zdjęć w Galerii

Opracowała Ewa Lambryczak

Ratajskie Igrzyska Olimpijskie 2016

RATAJSKIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2016

Od 2012 roku, co dwa lata, na Ratajach, odbywają się Ratajskie Igrzyska Olimpijskie.
Tak jak na Igrzyska Olimpijskie przystało, ceremonii otwarcia towarzyszyło wciągnięcie flagi na maszt oraz zapalenie olimpijskiego znicza. Nie zabrakło polskich olimpijczyków, tych aktualnych z RIO oraz z innych igrzysk olimpijskich.
Uczniowie wszystkich ratajskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (górny taras Rataj), rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych.
Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego rywalizowali z X LO, Zespołem Szkół Samochodowych i Liceum Salezjańskim, w takich konkurencjach sportowych jak: piłka plażowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, bieg na 60 m dziewcząt i chłopców, koszykówka chłopców, strzelectwo dziewcząt i chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców.
Oto nasi zwycięzcy: 1 miejsce na 60 m zajął Daniel Sarnowski a 3 miejsce Jakub Domagalski; 1 miejsce w biegu na 60 m zajęła Marta Rymelska a 2 miejsce Joanna Przybylska; 1 miejsce w strzelectwie zajął Igor Pelowski, 2 miejsce Barbara Pełechata; 2 miejsce w skoku w dal zajęła Zuzanna Sommerfeld a 3 miejsce Monika Łapa; 1 miejsce w tenisie stołowym zajęła Kinga Grzebyta a 2 miejsce Aleksandra Joachimiak; 3 miejsce w koszykówce zajęli: Jakub Dolczewski, Marcel Żaba, Mateusz Woźniak, Krystian Ćwikła, Szymon Mikołajczak, Ignacy Szulc, Adam Walid

Gratulujemy:-))

img_5688

Więcej zdjęć w Galerii

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

21 września 2016 roku, na Stadionie Golęcin w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych.
Uczniowie naszej szkoły startowali w takich konkurencjach sportowych jak: bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, sztafecie 4 razy 100 m dziewcząt i chłopców oraz sztafecie szwedzkiej dziewcząt i chłopców.
Rywalizowaliśmy z wieloma poznańskimi szkołami ponadgimnazjalnymi. Na podium stanęliśmy dwa razy: Jakub Domagalski 1 miejsce w biegu na 100 m z czasem 11,95 sek. oraz Daniel Sarnowski 3 miejsce w biegu na 200 m z czasem 24,25 sek.

W lekkoatletycznych zmaganiach udział wzięli : Marta Rymelska, Joanna Przybylska, Magdalena Ratajczyk, Karolina Kantor, Zuzanna Sommerfeld, Marianna Klecz, Kamila Borowska, Magdalena Matuszak, Julia Rożek, Mateusz Woźniak, Jakub Domagalski, Daniel Sarnowski, Jakub Kowalski, Paweł Michalski, Paweł Michałowski, Mateusz Żyto, Bartosz Michaliszyn, Dawid Myśko, Ignacy Szulc, Adam Walid, Jakub Weiss
Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców, XIV Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowano na 17 miejscu (na 28 startujących szkół). Więcej informacji znajdziesz na http://mos.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/09/punktacja-mężczyzn-v3.pdf oraz http://mos.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/09/punktacja-kobiety.pdf

a6a939e5-b263-49d8-8d25-ca610e79754c

Gratulacje dla wszystkich zawodników XIV Liceum Ogólnokształcącego 🙂

Więcej zdjęć w Galerii

Opracowała Ewa Lambryczak

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt i chłopców.

15 września 2016 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu.

Organizator zawodów – Poznański Szkolny Związek Sportowy zmienił nieco formę rozgrywania zawodów. Oprócz sztafet 8 razy 50 m chłopców i 8 razy 50 m dziewcząt odbyły się biegi indywidualne. Uczniowie naszej szkoły startowali w konkurencji 50 m stylem dowolnym i 50 m kraulem na grzbiecie.
Nasi bohaterowie: Adrian Fleming, Patrycja Jurczyk, Agnieszka Górna, Aleksandra Zasina oraz Alicja Stróżyńska. Najlepszy wynik a zarazem czwarte miejsce zajęła Aleksandra Zasina, w konkurencji „kraul na grzbiecie”, z wynikiem 37,76 sekund.

Więcej informacji znajdziesz na http://mos.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/09/wyniki-chłopcy-png.pdf oraz http://mos.poznan.pl/wp-content/uploads/2016/09/wyniki-dziewczyny-png.pdf

31d997b7-8964-415e-89f6-34f8df2d903a

Gratulacje:-)

Więcej zdjęć w Galerii

Opracowała Ewa Lambryczak