Seminarium dla maturzystów „Absolwent na rynku pracy”

W dniach 21 grudnia 2016 r. oraz 4 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbywały  się spotkania uczniów klas trzecich ze specjalistą ds. doradztwa zawodowego z Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu, Panią Urszulą  Ksenycz. Temat seminarium, to „Absolwent na rynku pracy”. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą poznańskich uczelni, sposobem obliczania punktów rekrutacyjnych na uczelnie, ale także sytuacją poznańskiego i wielkopolskiego rynku pracy.

Przedstawiciele Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu od lat współpracują z naszą szkołą, przedstawiając naszym maturzystom najbardziej poszukiwane zawody na lokalnym rynku, sugerują kierunki studiów dające możliwość otrzymania wykształcenia poszukiwanego na rynku pracy, zgodnie z profilami klas, do których uczęszczają. 

Za współpracę z Centrum Odpowiedzialne są: Anna Arndt i Aleksandra Niewiadomska.

img_1067

img_1066