Inauguracja wystawy Park Rataje

Inauguracja wystawy Park Rataje

We wtorek 17 stycznia br., w naszej szkole odbyło się otwarcie wystawy Park Rataje. Wystawa ma charakter mobilny i będzie eksponowana w na terenie Miasta Poznania w różnych szkołach, domach kultury i w innych miejscach, przede wszystkich w dzielnicy Rataje.

Dwadzieścia tablic z projektami parku oraz pięciominutowy film obejrzeli uczniowie dwóch klas: 2DE, 3B oraz goście. Po filmie głos zabrał pan Adam Pawlik – przewodniczący Rady Osiedla Rataje, który krótko omówił projekt, a następnie zachęcił do zwiedzania ekspozycji.

Na otwarcie wystawy przybyli:

  • Małgorzata Dolata, Iwona Dolata oraz Lesław Rachwał z Rady Osiedla Zegrze

  • Michalina Brońska oraz Magdalena Wesołowska z firmy Poznańskie Inwestycje Miejskie

  • Lechosław Lerczak ze stowarzyszenia My Poznaniacy,

  • Tomasz Lisiecki – Zarząd Zieleni Miejskiej

Do końca stycznia br. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły zwiedzą wystawę oraz wykonają zlecone przez nauczycieli języka polskiego prace, np. recenzje, prezentacje lub inne formy. Najlepsze prace zostaną przekazane Radzie Osiedla Rataje.

IMG_8326

Więcej zdjęć w Galerii, jak również film na temat projektu. (https://youtu.be/1p8yEtjn7wU)

Fil Park Rataje.

Opracował: Leszek Bernaczyk