VI Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Odnawialne Źródła Energii”

2 marca 2017 odbył się w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu finał VI edycji konkursu „Odnawialne Źródła Energii” dla szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

Organizatorem konkursu jest zespół przyrodniczy XIV LO w Poznaniu w składzie: Anna Arndt, Aleksandra Niewiadomska oraz Elżbieta Nowak, oraz Karina Kania – szkolny pedagog. Patronatami konkursu są: Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Celem konkursu jest propagowanie ekologii wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań w zakresie nauk fizyczno-przyrodniczych, kształtowanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za środowisko, pogłębienie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i ich znaczeniu w dalszym rozwoju naszej cywilizacji, kształtowanie postaw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji udział wzięło 15 gimnazjów z całego województwa, z czego 14 uczestniczyło w finale. Są to: Gimnazjum z Dolska, Jaraczewa, Stęszewa,  Strykowa, Zalasewa, Zbąszynia, Kobylej Góry, Witaszyc, Koźminka oraz Gimnazja nr: 3, 41, 43, 53 i 60  i Dwujęzyczne im. Karola Marcinkowskiego z Poznania. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: I msc. Krystian Błajek z Gimnazjum w Zalasewie, II msc. Julia Szmil z Dwujęzycznego Gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz  III msc. Jakub Banachowicz z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu nagrody wręczała Pani Magda Żelichowska, reprezentująca w-ce prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Pan Marka Baumgarta, jako że Fundusz, oprócz patronatu, jest  także sponsorem nagród. Jednakże w tym roku głównym sponsorem wspaniałych nagród głównych w postaci zestawów do montażu różnych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu jest Rada Osiedla Rataje. Mamy nadzieję, że propagowana przez konkurs tematyka znajdzie jeszcze większe zainteresowanie wśród młodzieży naszego województwa w kolejnych edycjach konkursu.

Anna Arndt, nauczyciel geografii w XIV LO w Poznaniu

Galeria

IMG_1150