ProtEKtOr Gazetka szkolna

Relacja z warsztatów fotograficznych organizowanych w ramach współpracy z Wydziałem Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, w których wzięła udział klasa 1 a Arte Reporter oraz redaktorki ProtEKtOra.

Warsztaty fotograficzne w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM

Życzymy Wszystkim zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością, szczęściem oraz oczywiście dobrymi ocenami w szkole. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Życzy ProtEKtOr J

Reportaż Mniszki listopad

Listopad w redakcji ProtEKtOra zapisał się pracowicie, oto reportaż z wycieczki do Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach – przeczytacie nasze relacje z wyprawy Doliną rzeki Kamionki pod czujnym okiem Pana Witolda Marciniaka, zawołanego przyrodnika i urodzonego gawędziarza. 22 listopada uczestniczyliśmy natomiast w warsztatach reporterskich prowadzonych przez Panią Profesor Annę Weronikę Brzezińską. Tym samym rozpoczęła się współpraca z Wydziałem Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM. Zapraszamy do lektury!

Listopad – Reportaż Mniszki PDF

W październiku bieżącego roku, szkolna gazeta ProtEKtOr wznowiła swoją działalność!

W skład redakcji w roku szkolnym 2021/2022 wchodzą – Agnieszka Łukaszewska, Wiktoria Podwika, Wiktoria Piskorska, Zofia Pedersen, Julia Kaszyńska, Katarzyna Igielska, Wiwiana Kuligowska, Kacper Koczorowski oraz Jakub Dopierała.
Otrzymujemy także wsparcie od redaktorów in spe z klasy 1a. Opiekę nad ProtEKtOrem sprawują Pani Profesor Magdalena Brodniewicz, Pani Profesor Agnieszka Wojciechowska oraz Pani Profesor Marta Świtała.
Pierwszy reportaż został zredagowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kolejne ukazywać się będą cyklicznie 🙂 .

ProtEKtOr – Dzień Edukacji Narodowej PDF

22 kwiecień – DZIEŃ ZIEMI.

Bioróżnorodność

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza szkolna redakcja przygotowała kolejny artykuł – tym razem o bioróżnorodności. Autorkami artykułu są dwie nowe członkinie szkolnej redakcji: Julia Kaszyńska i Maja Michalczak z klasy 2 PD. 

Zapraszamy do lektury i refleksji.

3. RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA


Nasza redakcja przygotowała kolejny artykuł. Tym razem dotyczy niezwykle istotnego zjawiska, tak bardzo charakterystycznego dla naszych czasów, a mianowicie – konsumpcjonizmu!

2. FAST FASHION, CZYLI WIELKIE F DLA KLIMATU

Artykuł znalazł się na stronie Young Face Tv – link do strony:youngface.tv/fast-fashion-czyli-wielkie-f-dla-klimatu/

Zapraszamy do lektury

Niniejszym artykułem rozpoczynamy publikowanie wypracowanych przez naszą redakcję informacji i wskazówek o tym, jak dbać o nasze wspólne środowisko oraz  jakie są największe zagrożenia dla naszego zdrowia i życia w skali lokalnej i ogólnoświatowej. 

Zaczynamy  od najbardziej podstawowych zjawisk, które niezaprzeczalnie stanowią bardzo istotny element naszej codzienności i którym każdy z nas jest w stanie sprostać. Wystarczy tylko chcieć!

A więc zaczynamy!!!


XIV LO w Poznaniu włączyło się w program „1Planet4All – Razem dla klimatu”. W związku z tym uczniowie klasy 2GB pragną wydawać gazetkę zajmującą się rzetelnym spojrzeniem na sprawy klimatu i ekologii. Ukonstytuowała się redakcja pod nazwą „ProtEKtOr” w składzie:

 1. Cieślak Dagmara
 2. Florkowska Aleksandra
 3. Halaburda Rozalia
 4. Kaczmarek Piotr
 5. Kapuścińska Martyna
 6. Kaszyńska Julia
 7. Kisser Natalia
 8. Kubiak Oliwia
 9. Michalczak Maja
 10. Sobczak Iga
 11. Sworowska Edyta
 12. Szatkowska Oliwia
 13. Walkowiak Marika
 14. Wizła Amelia

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Swoje pomysły na artykuły czy reportaże można zgłaszać do pani Anny Arndt i pani Renaty Małeckiej oraz członków redakcji. Nasze pracy będą umieszczane na stronie szkoły w specjalnej zakładce „ProtEKtOr”  oraz szkolnych mediach społecznościowych.