Wymiana międzyszkolna XIV LO z liceum z Landau

Wymiana międzyszkolna XIV LO z liceum z Landau

W dniach 08.09. – 13.09.2013 r. w Poznaniu miała miejsce pierwsza wymiana partnerska uczniów naszej szkoły z uczniami z liceum z Landau w Niemczech.

Ze strony niemieckiej opiekunem uczniów był pan Holger Lublow. Ze strony polskiej organizatorem wymiany i opiekunem była pani Diana Kondratowicz.

W wymianie wzięła udział 24 – osobowa grupa, w tym 12 uczniów z naszego liceum i 12 z Landau.

Podczas pobytu w Poznaniu uczniowie z Niemiec uczestniczyli wraz ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami w bogatym programie, w ramach którego poznali życie szkoły m.in. biorąc udział w kilku zajęciach lekcyjnych, zwiedzali najważniejsze zabytki Poznania, wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, zagrali mecz piłki siatkowej, bawili się w poznańskim parku linowym Pyrland oraz uczestniczyli w życiu domowym swoich gospodarzy. To były niezapomniane chwile. Wspólne zajęcia, wycieczka i wieczorne spotkania indywidualne przyczyniły się do integracji grupy polskiej i niemieckiej oraz stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia umiejętności językowych oraz zawarcia nowych przyjaźni.

W niedzielę 15.09. polska grupa z naszego liceum pod opieką pani Doroty Besz wybrała się z rewizytą do swoich koleżanek i kolegów z Landau. Każdy z polskich uczniów będzie mieszkał przez tydzień u swojego niemieckiego partnera i uczestniczył w życiu szkolnym i rodzinnym swoich gospodarzy oraz brał udział w licznych atrakcjach i wycieczkach, m.in. do Strassburga we Francji.

Zapraszamy do galerii. 

dscn2600