XXI Licealiada Finał Województwa Wielkopolskiego w drużynowych szachach.

♟W sobotę 07.12.2019r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Szachach w Koninie. Wystartowaliśmy z numerem 16 na 31 drużyn.

Naszą szkołę reprezentowali:

-Dominik Krych (II kt.)

-Adam Dopierała (II kt.)

-Tomek Szymański (bk.)

-Maria Pakuza (bk.)

Nasi uczniowie pod przewodnictwem Pani Ewy Lambryczak z wielką motywacją przyjechali do III LO w Koninie, w którym były organizowane mistrzostwa. O godzinie 10:30 rozpoczęła się pierwsza rundą, w której graliśmy przeciwko VIII LO z Poznania, czyli ze zwycięzcami całego wydarzenia. Drużyna mimo pierwszej przegranej, pokazała na co nas stać w drugiej rundzie. Wtedy wygraliśmy 4-0 z ZSOiZ Zagórów. Uczniowie Czternastki w kolejnych rundach punktowali:

3-1 LO Trzcianka (+2pkt)

1-3 ZSZ Rawicz (+0pkt)

3-1 ZSP 2 Jarocin (+2pkt)

1-3 ZSR-B Leszno (+0pkt)

Po tych rundach mieliśmy 6/12 dużych punktów. Przed nami była ostatnia runda w której zmierzyliśmy się przeciwko silnej drużynie z LO Koła. Udało się nam zremisować 2-2 (+1pkt). Partia na pierwszej szachownicy była ostatnią partią turnieju. Zakończyliśmy nasze rozgrywki z 7/14pkt na pozycji 16.

Medaliści turnieju:

I miejsce – VIII LO Poznań

II miejsce – I LO Gniezno

III miejsce – III LO Konin

Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7034/results.html?l=pl&prt=15_

Dziękujemy i gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów na szachowej ścieżce.

Dominik Krych