AI4Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży w naszej szkole!

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie AI4Youth realizowanym na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i SDA Sp. z o.o. jako trzecia edycja globalnego programu firmy Intel – AI for Youth (sztuczna inteligencja dla młodzieży).
Program AI for Youth ma na celu zwiększenie świadomości cyfrowej, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji oraz promowanie kompetencji przyszłości wśród młodzieży. Projekt AI4Youth jest realizowany i finansowany w ramach
2.4.1 „inno_Lab – centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-20 na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Dlaczego sztuczna inteligencja?
Transformacja cyfrowa sprawia, że znajomość nowoczesnych technologii i posiadanie wiedzy z wielu dziedzin może znacznie ułatwić odnalezienie się na współczesnym rynku pracy.
Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi, że robotyzacja czy sztuczna inteligencja oraz powiązane z nimi technologie odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu sposobu, w jaki na co dzień pracujemy. To właśnie z myślą o nich powstał program AI for Youth, który kładzie nacisk na ww. aspekty i może być realizowany z wieloma korzyściami w każdej szkole.

Program AI for Youth w Polsce i na świecie
Polska jako jeden z 3 krajów na świecie uczestniczyła w programie AI for Youth od początku jego istnienia tj. od 2019 roku. Dotychczasowe działania projektowe objęły ponad 320 uczniów i ponad 60 nauczycieli. Program jest AI for Youth jest wdrażany w 15 krajach i wyposażył ponad 150 000 studentów na całym świecie w umiejętności AI. Zgodnie z globalną strategią RISE firmy Intel, do 2030 roku ponad 30 mln osób z co najmniej 30 krajów zostanie wzmocnionych umiejętnościami w zakresie sztucznej inteligencji.
W trzeciej edycji, realizowanej w ramach projektu AI4Youth uczestniczy 120 nauczycieli i aż 1800 uczniów z 60 szkół!
w tym XIV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu!

 

Dlaczego warto wziąć udział w Projekcie AI4Youth?
Zapraszamy do zapisania się, szczególnie jeśli:
● podążasz za najnowszymi trendami,
● lubisz poznawać  nowe technologie
● jesteś kreatywny i chcesz tworzyć innowacje,
● chcesz rozwijać swoje kompetencje programistyczne

 

Co zyskasz?

  •  widoczny wzrost umiejętności technicznych m.in. w zakresie programowania, myślenia algorytmicznego, analizowania danych,
  • rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych,
  • rozwój m.in. w zakresie przedsiębiorczego projektowego myślenia,
  • certyfikat uczestnika Programu AI for Youth wydany przez firmę Intel Corporation,
  • laureaci konkursu – nagrody rzeczowe.

Zajęcia prowadzone są online!! w czasie dogodnym dla każdego w grupie 🙂

Aby się zapisać skontaktuj się z Panem Krzysztofem Iwanowskim. (zostało niewiele czasu…)

Więcej informacji na stronie: https://ai4youth.edu.pl/