Wolontariusze w „Zawsze Pier(w)si”.

 9 października nad Jeziorem Malta odbył się kolejny już Bieg Kobiet „Zawsze Pier(w)si” promujący profilaktykę raka piersi i jąder. Nie zabrakło i naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy współorganizowali bieg poprzez pomoc w biurze zawodów, wręczaniu medali, obsłudze bufetu, wydawaniu pakietów startowych, wspierali duchowo zawodników i zabezpieczali trasę zawodów. Wszystkie działania kierowane były na rzecz Pani Sylwi Fleszar, która potrzebuje wsparcia i motywacji w walce z rakiem. Jak mówi sama onkobohaterka „

„Nikt z Was przecież mnie nie znał, mimo to tyle osób zechciało dla mnie pobiec by mnie wesprzeć. Dziękuję Wam za tyle kroków jakie dla mnie zrobiliście”. 

Autorem i koordynatorem Biegu Kobiet „Zawsze Pier(w)si” jest Pani Marzena Michalec. To dzięki niej tak szczytna inicjatywa wspiera co rok inne onkobohaterki w walce z rakiem, przypomina kobietom i mężczyznom o profilaktyce i systematycznym badaniu się. Mamy nadzieję, że Pani  Marzena znajdzie czas i odwiedzi nasza szkołę również po to, aby podzielić się z nami jak ważna jest profilaktyka i walka o życie.