Obchody Święta Niepodległości

W piątek, 9 listopada 2018, obchodziliśmy w szkole setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od wciągnięcia flagi na maszt przed  budynkiem szkoły, a następnie,dokładnie o godzinie 11.11, wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek  hymnu państwowego. W tym samym czasie uczyniło to w całej Polsce około 5 mln dzieci i młodzieży . W dalszej części uroczystości w holu szkoły rozbrzmiewały wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne, takie jak: „Warszawianka”, „Rota”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli Ułani..”itp.

Mogliśmy także usłyszeć  piosenki: „Niepodległość” oraz „Taki kraj” w pięknym wykonaniu  uczennic klas 1c i 2c, a także przypomnieć sobie pewne fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Mieliśmy też okazję zastanowić się nad tym, czym jest patriotyzm współcześnie.
           
Po zakończeniu uroczystości dyrektor szkoły, Pan Leszek Bernaczyk, wręczył  nagrody uczniom i nauczycielom, którzy uczestniczyli w projekcie rowerowym.
Obchody Święta Niepodległości w szkole przygotowała, wraz z uczniami, pani Dorota Besz.
 
IMG_4379 IMG_4380 IMG_4399 IMG_4401 IMG_4407 IMG_4409